Sudar Regatta Osztály
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bajnokság 2015. vélemények

5 posters

Go down

Bajnokság 2015. vélemények Empty Re: Bajnokság 2015. vélemények

Témanyitás by joystick Szer. Szept. 30, 2015 8:46 am

Szervusztok!
Csatlakozva az előzőekhez néhány gondolat:
Így a szezon vége felé, Gasztonnak egy nagy köszönet az osztályért kifejtett aktivitásért, az eredményekhez gratulálunk.
Bajnokságról:
- Csopak jó, bár nagyobb létszámú flottát a kikötő nehezen kezel - a szomszédos klubokkal megállapodni (rendezők) a kikötésről. A SZÖVI-ben idén, dacára a zsúfolt kikötőnek, nem sok élet volt, ezért mi is inkább az önköltséges Kerekedet választottuk.
- Több hasonló osztály a pályán nem probléma, együtt vonzóbb lehet a támogatóknak, időben megállapodni, közösen szervezni.
- Bajnokság időpontja ok., nevezés, admin ok., kommunikáció futamok közt: hirdetmények, eredmények nem ok. (FB, sms, stb.).
- Napi 3 futam rendben, 4. futamot jól kezeli a most lezajlott J14/Melges bajnokság kiírás - át kell venni.
- Szerintem 10-12 futamosra kiírni 4 napos versenyt nem érdemes. Az elmúlt években csak véletlenül sikerült megközelíteni a tervezett futamszámot.
- Az idén érzékeltem törekvést a pályahossz és a várható szélerősség harmonizálására. Forgolódó, leálló szélben a rövidebb pályát könnyebb rendezni.
- Alsó kapu: a kiírásban benne volt a kötelező áthaladás, korábban, a befutónál közös rajt-cél vonalnál (pl. Füred Kupa) nem így volt. A jövőben befutónál ne legyen!
A Köd Kupáig még vízen leszünk, utána már csak jövőre.....
Addig is jó szelet!
Üdv: FBéla
 


-

joystick

Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2015. Sep. 13.

Vissza az elejére Go down

Bajnokság 2015. vélemények Empty Re: Bajnokság 2015. vélemények

Témanyitás by Öreg Kedd Szept. 29, 2015 5:30 pm

Sziasztok

Gratulálok én is a helyezetteknek.

Az előttem szólok jól összefoglalták szerintem a dolgokat.

Sporttársi üdvözlettel
Bence

Öreg

Hozzászólások száma : 2
Csatlakozás ideje : 2015. Jul. 31.

Vissza az elejére Go down

Bajnokság 2015. vélemények Empty Re: Bajnokság 2015. vélemények

Témanyitás by kiskovács Hétf. Szept. 07, 2015 11:36 am

szia Gaszton!

köszi, a post-ot! idén jól jött ki a lépés, bárcsak még egy kicsit jobban jött volna ki;)

az MVSZ rendezéssel kapcsolatban megírom a véleményem privátba, nem lesz pozitív.

Marcinak köszönöm a csapatom nevében a rendezést, sztem nagyjából rendben volt, néhány észrevétel:

- nekem a közös pálya (Regina, S22) ok, 4 futam ok, egyedül a vasárnapi pályaméret nem ok. ha csak ekkora pályát lehet kirakni, akkor a szél nem elég. a vasárnapi 2 futam nekem határeset volt, a második már túl is a határon. sztem egy bajnokságnál ilyen futamot végigengedni nem elfogadható (rajtban már fordult a szél, 4 perc előtt a rajtvonalat illett volna igazítani. rajtnál nem lehetett backboardon kimenni, ez kb 35-40%-os szélfordulót jelent. ezt még akkor is visszalőném, ha amúgy ezen múlik egy futam.. az utolsó szakasz végig alatta volt a minimális szélsebességnek és egészében véve - pályaméret, rajt, a második kreuz szakasz és a befutó - nem volt alkalmas bajnoksági futamnak.
- nyilván a rendezők nehéz helyzetben vannak, nagy rajtuk a nyomás, de sztem a csütörtöki kimenetel értelmetlen volt (nem az eredmény ismeretében, hanem a kimenetkori látvány alapján), a korai és késői futamokat kellene megpróbálni, akár 18:30-as rajtot, reggel jó a 9:00.
- a rajtvonal mérete meglepően hosszú volt, ennek én személy szerint örültem. annál kevésbé tetszett, hogy mindig iszonyúan lé rajt volt. sztem kellenek ilyen rajtok (tesztelni a képességeket), de minden rajt nem szabad hogy ilyen legyen. jó lenne pár egyensúlyi, esetleg lúv, bár tudom, hogy előbbi nehéz, utóbbit nem szereti a zsűri, de akkor is érdekesebb (lenne) a verseny így.

összességében jó volt, örülök, hogy lett bajnokságunk és annak is, hogy Vígh Andrással megerősített Pontilla, valamint Gömbi részvétele érzésem szerint hozzáadott az SR OB színvonalához. Remélem jövőre Simon Gergőt is újra látjuk az OB-n!

én a csopaki szervezésre szavazok, bár a tavalyi, azelőtti OB-hoz is lett volna néhány hasonlóan markáns megjegyzésem..

üdv

Zoli

kiskovács

Hozzászólások száma : 1
Csatlakozás ideje : 2015. Sep. 07.

Vissza az elejére Go down

Bajnokság 2015. vélemények Empty Re: Bajnokság 2015. vélemények

Témanyitás by gerolyt Kedd Szept. 01, 2015 3:04 pm

Gratula a győzteseknek!
Véleményeim:
A füredi infrastruktúra gyalázatos! Ahogyan ott fogadnak minket, az valami szégyen a rendező kikötő részéről. Vízes blokk gyalázat, étkezés és folyadékhoz jutás horror drága!
A parti hirdetmények és a versennyel kapcsolatos információk borzasztó, hogy a XXI. században még mindig azt várja el a verseny rendezősége, hogy a parti hirdetőtáblát nézzük és a lobogókat a főárbócon! Háát kérdezem én, miért nem lehet a korral haladni és kitenni egy webre vagy facebook oldalra a hireket?? Nevetséges a kommunikáció a versenyeken!
A betétbója gyalázat volt! Szerintem hülyeség!
Regina és S22 nem sokat zavartak, hála sebesség és létszám miatt! Sokkal nagyobb baj lett volna egy népesebb mezőnnyel közösködni!
4 futam jó, de nem lehet így pörgetni! 2 délelőtt-2 délután az korrekt! Szerintem túlhajszolt a program így.
Vacsora gyalázat! Nevetséges és asszem a szövetségi tagságomon elgondolkozom!
Díjkiosztó időpont áthelyezés gáz!
Esti program nevetséges volt. Hangos zene nem kell, ez nem disco!
A szövetségből meg senki nem képviseltette magát, nem lehetett senkivel beszélni!
Én nem csinálnék velük közösen többet bajnokságot!
De ezért licence díjat nem fizetnék!
Összességében magunk miatt érezhettük csak jól magunkat! Az egész amúgy nagyon gyatra volt!
gerolyt
gerolyt

Hozzászólások száma : 5
Csatlakozás ideje : 2015. Jan. 01.

Vissza az elejére Go down

Bajnokság 2015. vélemények Empty Bajnokság 2015. vélemények

Témanyitás by Admin Kedd Szept. 01, 2015 2:56 pm

Sziasztok!

Vasárnap véget ért az MVSZ rendezésben megtartott 2015. évi Magyar Bajnokság.
15 Sudár Regatta indult a versenyen (jó lett volna ennél egy kicsit több). Nem sok szelünk volt, de végül sikerült 5 futamot és evvel az érvényes Bajnokságot összehozni. Örvendetes, hogy a 15 hajó mennyire szoros versenyt vívott. A versenyen 3 hajó teljesítménye emelkedett ki a mezőnyből, így teljesen megérdemelten állhattak ők a dobogóra.
Ezúton is gratulálok az ez évi Bajnoknak a Pontillának(Vigh András, Ostváth Marci és Demjén Peti) és az érmeseknek (Josephnine és Kiskovács).
Jövőre is lesz Bajnokság és ennek tervezését rövidesen meg kell kezdenünk.
A fő kérdés továbbra is az, MVSZ rendezésében kívánunk Bajnokságot tartani vagy inkább kikért Bajnokságon szeretnénk összemérni erőinket.
Ez ügyben várjuk véleményeiteket. Minden Sudaras véleménye számít, de természetesen annak a 15 hajónak a véleményére hangsúlyosan kíváncsiak vagyunk, akik a Bajokságon most részt vettek.
Kérem írjátok meg mi tetszett és mi nem:


Néhány szempont:
- nevezés
- kikötési lehetőség Füreden
- infrastruktúra a kikötőben
- parkolási lehetőség
- parti hirdetmények (vasárnapi 9 órás rajt)
- versenyrendezés
- pályamódosítások
- pályarövidítés
- lelőtt futam
- rajtvonal (szöge és hossza)
- Reginák és S 22-esek a pályán
- más pályák bójái
- napi 4 lehetséges futam
- rajtsorrend
- pálya (áthaladás a 2. körben is a kapun)
- cél
- eredményközlés
- megnyitó
- díjkiosztó
- szombat esti ételosztás
- stb.

Végezetül írjátok meg, hogy jövőre szívesebben versenyeznétek kikért Bajnokságon Csopakon vagy inkább MVSZ rendezésében Füreden.


Jó szelet!


Gaszton
Gé, HUN 155

Admin
Admin

Hozzászólások száma : 4
Csatlakozás ideje : 2015. Jan. 01.

https://sudarregatta.hungarianforum.net

Vissza az elejére Go down

Bajnokság 2015. vélemények Empty Re: Bajnokság 2015. vélemények

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.